APIE BIF'19

Nieko nėra pastovesnio už laikinumą ir pokyčius. Ties dalykais, kuriuos laikėme neginčijamomis vertybėmis – kaip, pavyzdžiui, laisva tarptautinė prekyba, − šiandien pasaulis deda klaustuką. Daug jų rašome ir rašysime dar vienai rinkimų bangai nuvilnijus, mėgindami nuspėti, kuria linkme pasisuks Baltijos regiono, Europos ir globalūs politiniai bei ekonominiai procesai.

Kiti pokyčiai ne tokie ryškūs, bet ne mažiau reikšmingi. Ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė, bręstanti visuomenė ir jos įtaka civilizacijos raidai. Daugelį mūsų veiklos sričių vis labiau persmelkiančios technologijos. Jų įtaka finansų sektoriui ir pastarojo ateities tendencijos. Galiausiai, stebint šias permainas kylantis klausimas: ar keičiasi ir žaidimo taisyklės? Ar visa tai reiškia, kad jų galima nebesilaikyti, kurti naujas?

Visa tai kviečiame aptarti tarptautinėje konferencijoje „Baltijos regiono investuotojų forumas 2019”. Čia kartu su iškiliausiais verslo, mokslo, visuomenės lyderiais ieškosime atsakymo į vieną svarbiausių klausimų: o kas toliau?

Dalyviai

BIF – tai puiki proga užmegzti verslui naudingus ryšius ir dalyvauti B2B susitikimuose. Konferencijoje kaskart sulaukiama daugiau nei 50 Lietuvos garbės konsulų ir atašė iš viso pasaulio, daugiau nei 300 regiono verslo bei politikos lyderių. Šis forumas viešojo sektoriaus ir verslo lyderiams, politinių partijų, nevyriausybinių organizacijų atstovams, akademikams suteikia unikalią galimybę aptarti minėtus iššūkius, Baltijos regiono ekonominio augimo ir bendradarbiavimo perspektyvas. Siekiant kuo didesnės renginio pridėtinės vertės, diskusijų metu skamba konkretūs pavyzdžiai, reikšmingi ir įgyvendinami pasiūlymai, o įkvepiančios diskusijos neatitrūksta nuo realybės ir yra aktualios šiandienių globalių procesų ir tendencijų kontekste.

Diskusijų ir kontaktų platforma

Vienas iš svarbiausių forumo tikslų – tapti diskusijų ir bendravimo platforma lyderiams ir ekspertams iš skirtingų valstybių ar ekonomikos sektorių. Tai puiki galimybė sutikti aktyvių, kūrybingų ir talentingų žmonių, įsitraukti į šį socialinį tinklą ir išnaudoti jo privalumus. BIF dalyviai kviečiami prisijungti prie specialios pažinčių kūrimo ir bendravimo platformos – dalyvauti B2B susitikimuose, atveriančių galimybes įmonėms užmegzti naujų verslo ryšių. BIF dalyvaujančios įmonės ir verslo asociacijos čia gali susitarti dėl pageidaujamų susitikimų ir juos rezervuoti iš anksto, taip pat pasinaudoti tarptautinio verslo ekspertų konsultacijomis.

PRANEŠĖJAI

Ispūdžiai iš praėjusių renginių

 • BIF - geriausias būdas pradėti prasmingą ir turiningą vasarą.

  Nerijus Mačiulis

  Nerijus Mačiulis

  Swedbank vyriausiasis ekonomistas
 • Baltic Investors Forum pritraukia daug kūrybingų, įtakingų ir aktyvių atstovų iš įvairių industrijų. Tai platforma inovatyvių idėjų plėtrai, diskusijoms apie iššūkius su kuriais susiduriame Baltijos regione ir naujų bendradarbiavimo galimybių paieškoms.

  Dr. Dalius Misiunas

  Dr. Dalius Misiunas

  ISM rektorius
 • BIF yra vienas svarbiausių Vilniuje vykstančių renginių, kuriame dalyviai gali megzti ryšius, bendrauti, plėsti akiratį ir galimybes investuoti. Konferencija pritraukia aukščiausio lygio pranešėjus, diskusijų dalyvius ir klausytojus. Tai – ne tik investuotojams aktualus, įžvalgų kupinas ir įtraukiantis renginys.

  Daiva Čekanauskas Navarrette

  Daiva Čekanauskas Navarrette

  Garbės konsulė Kalifornijos valstijoje

Bilietai

Įsigykite bilietus už 499 Eur + PVM. Speciali kaina taikoma perkant 5 ar daugiau bilietų - susisiekite: [email protected]


Pažymėkite čia, jei sutinkate su sąlygomis.

Benjamin Faes

Benjamin Is leading Google Cloud for most of EMEA, being in charge of helping Enterprise move their infrastructure and systems to the cloud.

Previously, he was managing Google's Global Partnerships team across Europe, helping partners make the most of Google's technology to thrive in a digital future. This group delivers fully integrated solutions, and advises publishers, broadcasters, app developers or telcos on their data, programmatic, mobile and video strategies.

Benjamin joined Google in 2008, and was in charge of launching YouTube and the Google Display Network across Europe. He also managed Doubleclick in Europe following Google's acquisition of the company and subsequently integrated Admob, Invite Media and Admeld.

Benjamin was previously CEO of AOL in France where he transformed the business model from an ISP into an online publisher and a premium ad network quickly becoming one of the market leaders.

Benjamin received his degree from the ESSEC Business School in Paris and currently lives in London. He sits on the board of Netbooster/Artefact, a data driven media agency present throughout Europe and investor and adviser to a series of start up (Elvie, Jampp, TVTY...).

Vytenis Andriukaitis

Vytenis Povilas Andriukaitis (g. 1951 m. rugpjūčio 9 d. Kiusiure, Jakutijoje, SSRS) – gydytojas, istorikas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas, Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras, už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Sąjungos komisaras (nuo 2014 m. lapkričio 1 d.).

Vykstant 1941-ųjų metų Birželio trėmimams, V. Andriukaičio šeima buvo išvežta Sibirą. Kartu su dviem broliais ir mama V. Andriukaičiui buvo leista sugrįžti į Lietuvą 1957 m., kitąmet į tėvynę grįžo ir jo tėvas.

Andriukaitis baigė studijas Kauno medicinos institute 1975 m., įgydamas medicinos gydytojo specialybę (chirurgijos specializacija). V. Andriukaitis gydytoju dirbo 20 metų. 1979–1984 m. mokėsi Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, kuriame gavo diplomą summa cum laude bei įgijo istoriko, istorijos ir politikos mokslų dėstytojo specialybę. V. Andriukaičio politinio gyvenimo pradžia galima laikyti 1976 m., kuomet jis įsitraukė į pogrindinio socialdemokratų judėjimo veiklą.

1990-aisiais išrinktas į Aukščiausiąją Tarybą – Atkuriamąjį Seimą. V. Andriukaitis buvo vienas iš Akto dėl Lietuvos nepriklausomybės atstatymo bei 1992 m. priimtos Lietuvos Respublikos Konstitucijos autorių. Parlamentaro pareigas Seime ėjo 1992-2004 m. bei 2008-2014 m. 2001-2004 m. buvo Seimo vicepirmininku. 2012-ųjų gruodį tapo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministru ir šias pareigas ėjo iki 2014 m. liepos. Darbo Seime metu V. Andriukaitis vadovavo Europos reikalų komitetui (įskaitant Lietuvos įstojimo į  ES metu), buvo Užsienio reikalų komiteto narys, Lietuvos socialdemokratų partijos vicepirmininkas, vėliau – pirmininkas.

2014 m. rugsėjo 10 d. naujai patvirtintas Europos Komisijos Prezidentas Žanas-Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) paskyrė V. Andriukaitį Europos komisaru sveikatos ir maisto saugos reikalams. Šias pareigas kartu su naujai sudaryta Europos Komisija V. Andriukaitis pradėjo eiti 2014 m. lapkričio 1 d.

Arnoldas Pranckevičius

Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas. Buvęs Prezidento Valdo Adamkaus patarėjas, nuo 2006 m. iki 2016 m. dirbo Europos Parlamente, pirmininkų Jerzy Buzeko ir Martino Schulzo diplomatiniu patarėju.  Mokėsi Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje, Montclair Kimberley akademijoje Naujojo Džersio valstijoje, studijavo Vilniaus universiteto (VU) Žurnalistikos institute. JAV Colgate universitete Niujorko valstijoje įgijo tarptautinių santykių bakalauro laipsnį, o Paryžiaus politikos mokslų institute – Europos studijų magistro diplomą.

Laura Galdikienė

Nuo 2019 m. Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyriausioji ekonomistė.          L. Galdikienės kompetencijos apima ekonominių tendencijų ir reiškinių analizę, ekonominių prognozių rengimą. Iki tol 6 metus dirbo ekonomiste bankiniame sektoriuje,  taip pat turi verslo konsultavimo patirties. Domisi technologinės pažangos poveikiu darbo rinkai, demografinės kaitos, darnaus vystymosi bei lyčių lygybės temomis. Ekonomikos magistro laipsnį įgijo Amsterdamo Universitete.

Mantas Zalatorius 

 

Shiro YAMASAKI

1978-aisiais pradėjo dirbti Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės ministerijoje. Nuo 1987-ųjų iki 1991-ųjų dirbo ties prekybos skatinimu tarp Japonijos ir JAV (farmacijos ir gyvybės mokslų srityse), Japonijos užsienio prekybos organizacijoje, Niujorko poskyryje.

1990-taisiais, grįžęs į Japoniją beveik 10 metų dirbo kuriant naują socialinės apsaugos ir priežiūros sistemą vyresnio amžiaus žmonėms.

Nuo 2000 m. atsakingas už ekonominės politikos valdymą visoje Japonijoje. Kai Japonija 2008 ir 2009 m. patyrė ekonominę krizę, buvo paskirtas atsakingu už priemones, skirtas šiai krizei įveikti.

Po 2012 m. atsakingas už regioninių vietovių, kuriose mažėja gyventojų skaičius, stiprinimo politiką. Gyventojų skaičiaus mažėjimas yra viena iš opiausių Japonijos problemų. Knygos „Gyventojų skaičiaus mažėjimas ir socialinė gerovė“ autorius.

David Sweanor, JD

Sveikatos teisės, politikos ir etikos centro pirmininkas, teisės profesorius Otavos universitete. Tabako ir sveikatos politikos sferoje dirba nuo 1980 -ųjų pradžios.

Pirmiausiai telkėsi į ekonomikos ir teisės sąveikos įtaką visuomenės sveikatai, o pastaruoju metu daug savo laiko skiria technologijų, galinčių sumažinti riziką sveikatai, vystymo politikai.

Be savo asmeninės viešosios politikos darbų, jo šeimos labdaros fondas rėmė daugybę iniciatyvų įvairiomis kitomis temomis. 2016 metais jis gavo išskirtinį Otavos filantropo apdovanojimą.

Kaja Kallas

Pristatome dar vieną išskirtinę BIF pranešėją - Estijos politikos žvaigždę Kaja Kallas, prestižinio leidinio ”Politico” šiemet įvardinta viena įtakingiausių Europos politikų.

Jos vadovaujama liberali Reformų partija vos prieš mėnesį laimėjo Estijos Parlamento rinkimus – gavo beveik trečdalį rinkėjų balsų. Teisininkė ir buvusi Europos Parlamento narė K. Kallas rinkėjus patraukė savo pusėn žadėdama imtis verslui palankių iniciatyvų, tokių kaip mokesčių ir nedarbo draudimo įmokų mažinimas, turinčių padėti kurti naujas darbo vietas.

Vis tik Kaja netapo pirmąją Estijos ministre pirmininke moterimi, nes koaliciją sudarė trys mažiau rinkėjų  palaikymo gavusios partijos, tarp jų ir – euroskeptiška ir ksenofobiška retorika pasižymėjusi EKRE. Estijos situacija atspindi visos Europos tendencijas – augantį populistinių ir nacionalistinių partijų stiprėjimą.

Birželio 6 d. Vilniuje Baltic Investors’ Forum analizuokime, kaip šios tendencijos paveiks globalią politiką ir ekonomiką, kokią įtaką turės mūsų regionui.

Monika Narbutaitė

Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos (AML/CFT) ekspertė Monika Narbutaitė, įgijusi patirties ir išskirtinių žinių tarptautinėse finansų įstaigose, šiuo metu dirba Lewben Group komandoje, teikiančioje kompleksines reguliacinės atitikties paslaugas finansų įstaigoms, įpareigotiesiems subjektams bei kitoms bendrovėms Lietuvoje bei Baltijos šalyse.

Urtė Neniškytė

Dr. Urtė Neniškytė 2008 m. baigė Vilniaus universitetą, kuriame įgijo biochemijos bakalauro ir magistro laipsnius. 2012 m. Kembridžo universiteto St. John‘s koledže (Jungtinė Karalystė) įgijo biochemijos mokslų daktaro laipsnį. 2013–2016 m. stažavosi Europos molekulinės biologijos laboratorijoje (Italija) pagal Marie Skłodowska-Curie podoktorantūros programą. 2016 m. gavo Marie Skłodowska-Curie stipendiją, yra mokslo darbuotoja Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre.

Dr. U. Neniškytės moksliniai interesai ir darbai neuronų ir imuninių ląstelių sąveiką smegenyse: tyrinėjo Alzhaimerio ligos ląstelinius mechanizmus ir yra pirmųjų straipsnių apie ląstelių žūtį, įvykdomą per fagocitozės procesą, bendraautorė. Dabar tyrinėja molekulinius smegenų tinklų genėjimo mechanizmus, kurių metu smegenų imuninės ląstelės iš bręstančio neuronų tinklo pašalina nereikalingas jungtis ir taip sudaro sąlygas susiformuoti struktūriškai ir funkciškai brandžiam tinklui.

Kartu su bendraautoriais paskelbė daugiau nei 10 mokslinių straipsnių tarptautiniuose recenzuojamuose žurnaluose, skaitė pranešimus tarptautinėse konferencijose Lietuvoje, Jungtinėje karalystėje, Graikijoje, Italijoje, Nyderlandų Karalystėje, Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV ir kitur.

Tal Sharon

Tal Sharon eina generalinio direktoriaus pareigas Equitech Financial Consulting ir yra FinTech mokytojas. Tal taip pat yra finansų konsultantas, kuris specializuojasi ir gilinasi į įmonėms ir finansinėms institucijoms keliamus reikalavimus, pasitelkdamas finansines ir teisines žinias jis stengiasi padėti bendrovėms naudodamas inovatyvius FinTech sprendimus.

Dr Rowland Illing

Dr Rowland - vyresnysis Affidea viceprezidentas taip pat einantis sveikatos ir skaitmeninės plėtros strategijos vadovo pareigas. Affidea – didžiausia nepriklausoma medicinos diagnostikos centrų grupė Europoje. Dr Rowland kuruoja net 245 klinikų darbą bei plėtrą 16-oje Europos šalių. Pasitelkęs inovacijas jis vadovauja įmonių grupės skaitmeninei plėtrai, skirdamas daug dėmesio paslaugoms teikiamoms nuotoliniu būdu ir dirbtinio intelekto pritaikymui šioje srityje.

James Savage

Redaktorius, žurnalistas ir komunikacijos ekspertas James Savage yra didžiausio internetinio dienraščio anglų kalba Europoje bendraįkūrėjas ir leidėjas. Žinių portalas “The Local” įsikūręs Stokhholme orientuojasi į tarptautinę rinką ir kas mėnesį pasiekia net 6 milijonus skaitytojų devyniose Europos šalyse. James daug dėmesio skiria populizmui, ypač Švedijos ir Brexit kontekste.

 

Joel Cohen

Joel H. Cohen – dviejų Emmy ir trijų Amerikos scenaristų gildijos apdovanojimų laimėtojas, The Simpsons scenarijaus autorius ir prodiuseris bei knygos „Kaip pralaimėti maratoną” autorius.
Ko reikia norint išlikti kūrybingu ir inovatyviu daugiau nei 30 metų?
Joel Cohen laimėjo 2 Emmy apdovanojimus už savo indėlį kuriant The Simpson – televizijos satyrą, subūrusią didelį ištikimų gerbėjų ratą. Joel savo kalbose pabrėžia kūrybingumo, atvirumo naujovėms ir komandinio darbo svarbą. Jo unikali patirtis kuriant The Simpsons suformavo naują ir kitokį požiūrį, jis sulygina televizijos šou kūrimą su korporacinio pasaulio iššūkiais. Tiek metų gyvuojantis serialas gali išlikti populiarus tik komandinio darbo, atsidavimo ir naujovių dėka.